Nowy numer 42/2020 Archiwum

Orlen Liga w Ostrowcu

- Orlen Liga jest nasza! - skandowały zawodniczki po zwycięskim finałowym boju z zespołem Karpaty Krosno. Marzenia o siatkarskiej ekstraklasie się spełniły!

Przeszły jak burza przez rozgrywki I ligi siatkarskiej gromadząc komplet zwycięstw. Jednak o awans do siatkarskiej ekstraklasy trzeba było powalczyć w meczach play-off. Pierwszym przeciwnikiem były siatkarki z zespołu Budowalni Toruń. Po zwycięstwie nas toruniankami siatkarki z Ostrowca zmierzyły się w wielkim finale z zespołem Karpaty Krosno. W batalii do trzech zwycięstw pierwsze dwa mecze rozegrane były w Ostrowcu, gdzie zwyciężyły gospodynie.

Ostatnie spotkanie rozegrane w Krośnie dostarczyło kibicom całą masę emocji. Po wygranej w dwóch pierwszych setach, wydawało się, że ostrowczanki pewnie zmierzają po wygraną w meczu, jak i całej rywalizacji. W kolejnych dwóch odsłonach dużo lepiej zagrały zawodniczki z Krosna i doprowadziły do remisu 2:2 w setach. Tie-breaka lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Dariusza Parkitnego i w efekcie wywalczyły awans.

– Nie mogę w to jeszcze uwierzyć. Nie było łatwo w tym ostatnim meczu, ale pokazałyśmy klasę i Orlen Liga jest nasza. Dziękujemy trenerowi i wszystkim kibicom, którzy nas wspierali od początku do końca – powiedziała Małgorzata Ślęzak.

Taniec radości   Taniec radości
Siatkarki z Ostrowca awansowały do Orlen Ligi
Jarosław Słodkiewicz
Z Kulubem Kibica   Z Kulubem Kibica
Siatkarki z Ostrowca awansowały do Orlen Ligi
Jarosław Słodkiewicz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama