Nowy numer 20/2024 Archiwum

Teatralne talenty na Eutrapeliach

Kolejne szkoły zaprezentowały swoje przedstawienia w ramach trwającej kolejnej edycji Eutrapelii.

Na tarnobrzeskim Miechocinie Zespół Teatralny „Gong” przedstawił program pt. „W sercu chrześcijanina każdy dzień jest Bożym Narodzeniem”, cytując słowa Jana Pawła II, wypowiedziane do pielgrzymów w Betlejem. Bohater opowieści prosi świętego Mikołaja o prawdziwe Boże Narodzenie. Podczas rozmowy przedstawia krótko historię oczekiwania na ten wyjątkowy czas. W swojej wypowiedzi podkreśla, że w pierwszej kolejności ważne jest uczestnictwo w rekolekcjach, nabożeństwach, poprzedzających święta i dobre uczynki, a następnie przygotowanie stołu wigilijnego, przy którym zbiera się cała rodzina, słuchając słów Ewangelii i wspólnie się modląc.

W Janowie Lubelskim trzy szkoły zaprezentowały swoje spektakle teatralne. Jako pierwszy program pt. „Jan Paweł II wolontariusz wolontariuszy” według scenariusza Anny Schmidt zaprezentował Zespól Szkół Zawodowych. Uczniowie poprzez program ubogacony słowami Jana Pawła II, poezją śpiewaną i stosownie do treści dobranymi pieśniami wyrazili wdzięczność wszystkim, którzy wprowadzają w czyn naukę Jana Pawła II, pomagając w szlachetny sposób środowisku janowskiemu. Następnie uczniowie z Zespołu Szkół w prezentacji scenicznej ukazali osobę Jana Pawła II, który przez swoje nauczanie przekazywał wartości, kształtujące nasze sumienia, osobowości i postawy chrześcijańskie. Trzeci program przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego był odpowiedzią na pytanie „Czy ludzie młodzi w dzisiejszym świecie są wolni i szczęśliwi na szczycie kariery, bogactwa, światowych barw stojąc na skale pychy?”. Młoda dziewczyna dała świadectwo opowiadając swoją historię cudownego uzdrowienia.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Sapińskiego w Zaklikowie zaprezentowali refleksyjny montaż słowno–muzyczny pt. „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci i sercach żywych”. Treści zostały poświęcone Janowi Pawłowi II, który przemierzył świat, prostując ścieżki do Boga, wygładzał góry trosk i cierpienia, uspokajał skołatane serca, zaglądał w dusze i w każdej widział światło.

Podsumowaniem Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia” odbędzie się podczas finałowej gali w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy