Tak jak przed dwoma tysiącami lat Jezusa otoczył tłum ludzi wiwatujących na Jego cześć.
W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbyła się procesja Niedzieli Palmowej, upamiętniająca tryumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
Pod figurą Chrystusa zmartwychwstałego wiernych przywitał bp Edward Frankowski. – Mamy dobrą pogodę i są dzieci, które z radością wołały wtedy w Jerozolimie „hosanna, hosanna” – zauważył bp Frankowski. – Mam nadzieję, że również dzisiaj nasi milusińscy będą wspólnie wychwalać Syna Bożego, wznosząc okrzyki „Niech żyje Jezus!”. Przez te dzisiejsze obchody upamiętniamy wydarzenia, które przed wiekami rozegrały się w Jerozolimie i jednocześnie chcemy uczcić Chrystusa, jako naszego najwyższego Pana.
Po poświęceniu gałęzi palmowych i bajecznie kolorowych, tradycyjnych palm, z jakimi przyszły dzieci, biskup senior poprowadził radosny pochód do kościoła MB Nieustającej Pomocy.
Wokół Jezusa jadącego na osiołku (właściwie kucyku) zgromadzili się wszyscy apostołowie, którzy wspólnie z wiernymi, dopingowani przez ks. prał. Michała Józefczyka, proboszcza serbinowskiej parafii, śpiewali pieśni ku czci Zbawiciela.
Po procesyjnym wejściu do świątyni, została odprawiona Msza św. koncelebrowana przez ks. prał. Michała Józefczyka, ks. Krzysztofa Kulę pod przewodnictwem bp. Edwarda Frankowskiego. W homilii hierarcha nawiązał do zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II. – Dzisiaj szukamy ludzi wiernych Jezusowi, którzy nie tylko płaczą i użalają się nad Jego męką, ale też podejmują największy wysiłek żeby się upodobnić do Chrystusa i z Nim zjednoczyć – mówił bp E. Frankowski. – I wśród takich osób był nasz umiłowany ojciec święty Jan Paweł II. Dzisiaj papież Franciszek przekazuje delegacji polskiej młodzieży drewniany krzyż, nazwany przez jego błogosławionego poprzednika Krzyżem Światowych Dni Młodzieży. Jego droga rozpoczęła się 25 marca 1983 r., kiedy wyruszył w procesji pokutnej z kościoła pw. św. Stefana do bazyliki św. Piotra w Rzymie. W ten sposób rozpoczęły się obchody Roku Świętego. Ów krzyż przez cały ten Rok Jubileuszowy stał w bazylice watykańskiej, by następnie trafić do rąk młodych. Jan Paweł II wypowiedział wówczas: „Umiłowani młodzie, u kresy Roku Świętego powierzam wam jego znak – krzyż Chrystusa. Ponieście go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował cała ludzkość”. Dzisiaj ten krzyż z rak papieża Franciszka odebrała delegacja polskiej młodzieży – dodał hierarcha.
Uroczystość zakończyło specjalne, indywidualne błogosławieństwo, jakie bp E. Frankowski udzielił wszystkim zgromadzonym dzieciom.