Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Wielkopostne Misterium

Ewangelijne słowa, multimedialna prezentacja, pełna emocji muzyka i gra świateł poruszyły zebranych parafian. Pomysł młodych trafił do serc widzów.

Pomysł był wspólny. Dyrekcja i nauczyciele z Zespołu Szkół w Rudkach, wspólnie ze swoimi uczniami zorganizowali w tutejszym kościele montaż słowno-muzyczny z elementami projekcji multimedialnej, który nosił tytuł "Przychodzisz Panie". Za scenariusz i dobór tekstów odpowiedzialna była Agnieszka Cedzyńska, nauczycielka języka polskiego. Pieśni przygotowała Anita Cieślik, pedagog szkolny. Efekty świetlne, które tworzyły specjalny nastrój i zachęcały do refleksji były pomysłem młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. - Kiedy miałem możliwość, dzięki kolejnym filmikom, wczuć się w daną sytuację i popatrzeć na zachowanie Jezusa, widzę, że wszystko, co robił, było dla nas - dzielił się swoimi wrażeniami Jakub, przygotowujący się w tym roku do bierzmowania. – Było to niesamowite przeżycie, które może zmienić dotychczasowe patrzenie na świat i wiarę - dodał. Sami młodzi przygotowujący misterium podkreślali, że sam fakt organizacji takiego wieczoru jest pewną formą rekolekcji i odkrywania Boga w swoim życiu.

Przedstawienie odbyło się w kościele w Rudkach   Aktorzy i pomysłodawcy spektaklu
Przedstawienie odbyło się w kościele w Rudkach
Archiwum parafii
Przedstawienie odbyło się w kościele w Rudkach   Misterium pasyjne
Przedstawienie odbyło się w kościele w Rudkach
Archiwum parafii


 

 

 

 

 

 

Pantomima - Rudki - 28.03.2014
Rafal K.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma