Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z pomocną dłonią

Blisko stu pięćdziesięciu wolontariuszy zbierało żywność, która na święta trafi do najbardziej potrzebujących rodzin w diecezji.

Tegoroczna zbiórka żywności odbywała się w szesnastu sklepach w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Ostrowcu Świętokrzyskim. Odbywała się pod hasłem: „TAK-POMAGAM”. Przez dwa dni wolontariusze zebrali ok. 2,5 tys. produktów (cukier, mąka, olej, konserwy, ryż, kasze, warzywa i owoce w puszce, kawa, herbata, makaron, czekolada), w sumie ok. 1,5 tony żywności.

Z zebranych podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności produktów Caritas Diecezji Sandomierskiej przygotowuje paczki żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących. Jak poinformował ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, zawartość paczki uzależniona jest od ilości osób w danej rodzinie. Do każdej paczki Caritas dołączył zakupione z własnych pieniędzy wędliny, pieczywo oraz wielkanocnego baranka wraz ze świątecznymi życzeniami.

Corocznie z tej formy pomocy korzysta blisko dwieście rodzin, wśród których są te dotknięte bezrobociem, osoby starsze, samotne utrzymujące się z rent lub emerytur.

Paczki będą wydawane 15 i 16 kwietnia w siedzibie Caritas w Sandomierzu przy ulicy Opatowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama