Nowy numer 43/2020 Archiwum

Orędownik Miłosierdzia

- To Jan Paweł II ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, a jednocześnie sam był miłosierny. Przebaczył swojemu zamachowcy, śpieszył z pomocą ofiarom wojen i katastrof, był głosem prześladowanych i ubogich – tłumaczył bp Krzysztof Nitkiewicz podczas wspólnej modlitwy.

Wspólnota parafialna w Cholewianej Górze zyskała nowego orędownika. Do świątyni uroczyście wprowadzono relikwie bł. Jana Pawła II. Relikwie krwi błogosławionego papieża polaka dla wspólnoty parafialnej przekazał rodak ks. Roman Janiec. Uroczystościom, w których uczestniczyli kapłani z dekanatu oraz pochodzący z parafialnej wspólnoty przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się liczni parafianie oraz goście pragnący zawierzyć osobiste życie oraz całe rodziny bł. Janowi Pawłowi II. – To dla nas znacząca chwila. Pośród nas zagości wielki rodak, nasz papież, który tak niedawno wlewał w nasze serca nadzieję a dziś staje się bliskim orędownikiem przed Bogiem – podkreślali parafianie. Relikwie na początku Mszy św. wniósł do świątyni ks. Grzegorz Stępień, proboszcz parafii. W homilii ks. Sylwester Serafin, w nawiązaniu do Ewangelii, przypomniał o bezgranicznej Miłości Boga do każdego człowieka. Bp Krzysztof Nitkiewicz podczas wspólnej modlitwy wskazał na osobę błogosławionego i jego wkład w szerzenie Miłosierdzia Bożego. - Pontyfikat bł. Jana Pawła II można nazwać „pontyfikatem Bożego Miłosierdzia”. To on ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, a jednocześnie sam był miłosierny. Przebaczył swojemu zamachowcy, śpieszył z pomocą ofiarom wojen i katastrof, był głosem prześladowanych i ubogich. Niech relikwie bł. Jana Pawła II, przypominają Wam zawsze o nieogarnionym Bożym Miłosierdziu. Bądźcie także wobec siebie miłosierni, zawsze zdolni do przebaczenia i wrażliwi na problemy innych ludzi - zachęcał bp K. Nitkiewicz. Uroczystość zakończyła adoracja relikwii. - Relikwie będą nam przypominać o naszej łączności z Kościołem powszechnym, który bł. Jan Paweł II prowadził. Cieszy nas zbliżająca się kanonizacja i mamy nadzieję, że to wydarzenie pobudzi nas do jeszcze gorliwszego naśladowania Wielkiego Rodaka – podkreślał ks. Grzegorz Stępień.

Wprowadzenie relikwii do śiwątyni   Wprowadzenie relikwii do śiwątyni
Nowy parafialny orędownik
ks. Tomasz Lis /GN
Adoracja relikwii   Adoracja relikwii
Parafia w Cholewianej Górze
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.