Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wzrasta nasza radość

- Z dnia na dzień, z godziny na godzinę wzrasta nasza radość spowodowana wyczekiwaną kanonizacją bł. Jana Pawła II. To radosne oczekiwanie powinno jednak iść w parze z osobistym i wspólnotowym nawróceniem, z dążeniem do świętości. Wówczas nasza radość będzie większa i bardziej autentyczna – mówił biskup Krzysztof Nitkiewicz podczas modlitewnego czuwania, u stóp sandomierskiej figury Jana Pawła II.

Sandomierscy parafianie, siostry zakonne, kapłani i klerycy modlili się wspólnie z okazji 9. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Wspólną modlitwę, podczas której proszono o obfite owoce kanonizacji, poprowadził ks. Jan Biedroń, rektor seminarium. Po końcowym błogosławieństwie udzielonym przez bp K. Nitkiewicza wierni zaśpiewali ulubioną pieśń papieża Polaka - „Barkę”. Ojciec święty Jan Paweł II odwiedził Sandomierz 12 czerwca 1999 roku, w czasie VII pielgrzymki do Polski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma