Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nowa kultura życia

IV Seminarium Naukowe z cyklu „Nauczanie Jana Pawła II” w całości poświęcone było zagadnieniu świętości.

Bł. Jan Paweł II w ciągu 27 swojego pontyfikatu kanonizował aż 478 osób a 1318 ogłosił błogosławionymi. Jest to ogromne żniwo. Bardzo mu zależało, by jakość chrześcijańskiego życia była jak najdoskonalsza. Aby to osiągnąć trzeba mieć wzory postępowania - osoby które osiągnęły stan świętości w swoim życiu – powiedział na wstępie bp Edward Frankowski.

Prof. Włodzimierz Dłubacz  zaznaczył, iż w sensie absolutnym świętość stanowi wyłączny przymiot Boga. I dopiero  wyniku Jego działania może ona przysługiwać osobom czy instytucjom. Dr Justyna Maciaszek z kolei podjęła temat świętości życia ludzkiego zwracając uwagę na fakt, iż bł. Jan Paweł II od początku swojego pontyfikatu objął ochroną ludzkie życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Najwyraźniej napisał o tym w encyklice „Ewangelia życia”. – Trzeba stworzyć taką kulturę, która chroniłaby życie, bo w sprawach najważniejszych nie ma miejsca na żadne kompromisy – podkreśliła dr Maciaszek.

Spotkanie, które zorganizowała  Fundacja Uniwersytecka, Instytut Socjologii WZNoS KUL, Katedra Filozofii Boga KUL oraz  bp dr E. Frankowski, odbyło auli „Solidarności” KUL.

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 13 kwietnia br.).


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma