Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wytańczyli sukces

Drugie i trzecie miejsce wywalczyli tancerze Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” w Łańcucie.

W tamtejszym Miejskim Domu Kultury odbył się bowiem Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec 2014". Uczestniczyły w nim 22 zespoły.  Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”, który działa przy Katolickim Domu Kultury „Arka”,  zaprezentował tańce w dwóch kategoriach wiekowych: od  7 do 12 i od 13 do 19 lat.   Młodsza grupa suitą pieśni, tańców i zabaw lubelskich wytańczyła II miejsce. Starsza natomiast  wykonała dwa tańce narodowe, poloneza i mazura, zdobywając III miejsce.  „Racławice” zdobyły także  dwa  „Srebrne Gryfy” podczas  VI  Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf 2014” w Dębicy.

–  Przegląd w Dębicy jest jedną z największych i najpoważniejszych konfrontacji tanecznych zespołów w województwie podkarpackim. W tym roku startowały w nim również zespoły z Małopolski, w tym także z Krakowa – powiedziała Agnieszka Rup, opiekunka „Racławic”.

 

 

 

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma