Nowy numer 20/2024 Archiwum

Piątka na start

Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali dwie klasy: sportową z dyscypliną wiodącą piłką siatkową oraz ekonomiczno - językową.

Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego w Nisku zorganizowało Dzień Otwarty Szkoły.  Była to dobra okazja do zapoznania gimnazjalistów z ofertą liceum na nadchodzący rok szkolny.

Licealiści oprowadzali młodszych kolegów i koleżanki po szkole, uwzględniając preferowane profile. Gimnazjaliści obejrzeli też przygotowane przez nauczycieli pokazy chemiczne i fizyczne, konkursy matematyczne oraz prezentację o uczestnictwie uczniów liceum w programie „Comenius”. Imprezę uatrakcyjniły pokazy artystyczne i wokalne przygotowane przez licealistów. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz mody nauczycielskiej na wesoło. Nie zabrakło przedstawień historycznych. Jak co roku chętni gimnazjaliści wzięli udział w konkursach: historycznym, językowym (angielski, niemiecki, hiszpański) z języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Do najaktywniejszych trafiły nagrody w postaci kubków z logiem szkoły oraz „piątki na start”.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele podkreślali w rozmowach z gimnazjalistami atuty placówki. Wśród nich można wymienić: wysokie wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym, profesjonalną kadrę pedagogiczną, bezpieczeństwo, naukę na jedną zmianę, dogodny dojazd, oraz sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach. Uzdolnieni kulinarnie licealiści przygotowali dla gości słodkie specjały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy