Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wzrastają z papieżem

Społeczność szkolna w Pysznicy od 2001 r. jest inicjatorem integracji szkół noszących imię Jana Pawła II.

 Czynią to poprzez organizację corocznego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży. Każda edycja przeglądu ma swoje hasło przewodnie i zakończona jest publikacją nagrodzonych prac. Przeglądowi towarzyszy pokonkursowa wystawa prac plastycznych, część artystyczna oraz spotkanie integracyjne.

Od 2008 r. przegląd ten ma zasięg międzywojewódzki (w konkursach plastycznym i poetyckim uczestniczą młodzi twórcy z województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego a nawet ze Słowacji). Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rodziców na Rzecz Wspierania Zespołu Szkół w Pysznicy oraz wsparciu władz samorządowych.

Od 2010 r. również Gimnazjum Publiczne w Pysznicy nosi imię Jana Pawła II. Absolwenci szkoły podstawowej, która za patrona ma papieża od 1999 r., kontynuują więc wzrastanie zgodnie z misją szkoły „…budować fundamenty pod Ich przyszłe życie”.

- W hołdzie bł. Janowi Pawłowi II została otwarta Sala Patrona. Pierwszą część ekspozycji stanowią plansze wypełnione treściami związanymi z Dziełem Życia i Nauczaniem Jana Pawła II. W drugiej natomiast zostały zamieszczone informacje i fotografie świadczące o wzrastaniu szkolnej społeczności wraz z patronem począwszy od 1999 r. Ekspozycję zamykają „ślady obecności”- osobiste pamiątki nauczycieli, uczniów, osób związanych ze szkołą, którzy „poczuli dotyk” Jana Pawła II, ten dosłowny poprzez osobisty kontakt i ten wyrażony poprzez różnorodne inicjatywy i działania – powiedział dyrektor ZS w Pysznicy Władysław Szpunar.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.