Nowy numer 21/2018 Archiwum

Rozlicz PIT z Caritas

Do końca kwietnia w budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Opatowskiej można z pomocą pracowników Caritas wypełnić i złożyć elektroniczne zeznanie podatkowe.

- Od trzech lat w porozumieniu z Urzędem Skarbowym organizujemy dyżury osób odpowiednio przygotowanych, którzy pomagają w wypełnieniu i wysłaniu deklaracji podatkowej za rok 2013. Umożliwiamy także formę rozliczenia drogą internetową, ponieważ jest to najprostszy i najszybszy sposób złożenia zeznania rocznego – poinformował ks. B. Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas. Dyżury odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 12.00 i będą trwały do końca kwietnia. - Wszystkie osoby pragnące skorzystać z tej darmowej sposobności rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, proszone są o przygotowanie takich danych jak: imię i nazwisko, PESEL, kwota przychodu wykazana w zeznaniu rocznym oraz informacja o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy za 2013 rok. W przypadku chęci skorzystania z ulgi na wychowanie dziecka należy przygotować PESEL dziecka. Natomiast w przypadku chęci skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej - dowody poniesionych wydatków – poinformowali pracownicy diecezjalnej Caritas. Więcej informacji wraz z darmowym programem do rozliczenia PIT jest na stronie www.sandomierz.caritas.pl

W tym roku Caritas zwraca się także z apelem i prośbą o przekazanie 1% podatku na pomoc innym. – Każdą przekazaną nam złotówką gospodarujemy w sposób bardzo pożyteczny zdając sobie sprawę, że są darem serca dla innych. Za tę pomoc wyrażamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom zapewniając o jej odpowiednim przeznaczeniu - powiedział ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Pomoc w postaci 1 % podatku dochodowego mogą przekazać:

- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,

- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;

- podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. Mogą uczynić to także emeryci i renciści na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS lub KRUS.

W zeznaniu podatkowym należy wybrać Caritas Diecezji Sandomierskiej, jako organizację pożytku publicznego, poprzez podanie jej nazwy i numeru KRS 0000213751, na rzecz, której zostanie przekazany 1 % należnego podatku.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma