Nowy numer 20/2024 Archiwum

Ministrancki ping-pong

Ministranci i lektorzy dekanatu ostrowieckiego stanęli w sportowe szranki przy stole tenisowym. Po zaciętych meczach wyłoniono najlepszych.

Tenisowe zmagania rozgrywane były w Katolickim Gimnazjum i Liceum im. ks. Marcina Popiela. Zawody rozegrano w trzech kategoriach odpowiadającym kategoriom szkolnym. Zawody rozpoczęło spotkanie formacyjne, w którym przypomniano o sportowej rywalizacji i znaczeniu sportu w życiu człowieka, a także o roli, jaką odgrywa w kształtowaniu osobowości młodych ludzi. Nad przebiegiem zawodów czuwał ks. Tomasz Flis, wikariusz z parafii św. Michała Archanioła i wielokrotny Mistrz Polski kleryków i księży w tenisie stołowym, a także p. Jacek Wziątek, nauczyciel wychowania fizycznego Katolickiego Gimnazjum i Liceum.

Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych został Adam Wyrzykowski z parafii św. Kazimierza Królewicza, w kategorii szkół gimnazjalnych Adam Śliwka z parafii Miłosierdzia Bożego, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Maciej Różalski z parafii św. Michała Archanioła. Zwycięzcy na zakończenie otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek. Najlepsi będą reprezentować dekanat w finale diecezjalnym w Stalowej Woli.

Ministranckie zawody w Ostrowcu   Ministranckie zawody w Ostrowcu
ks. Tomasz Lis /GN
Rozgrywki odbyły się LO katolickim   Rozgrywki odbyły się LO katolickim
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy