Nowy numer 33/2018 Archiwum

Święto teatru

- Po raz czwarty zapraszamy na spektakle prezentowane w ramach Dni Teatru - zachęca Piotr Duma, zastępca dyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Przez trzy dni od 21 do 23 marca na scenach TDK zaprezentuje się sześć zespołów teatralnych, które wystawią sztuki zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. – Przez cały weekend będziemy gościć teatry niezawodowe, specjalnie nie używam określenia amatorskie, bo z amatorszczyzną nie mają nic wspólnego, zważywszy na poziom jaki reprezentują – zauważa Piotr Duma. W tym roku tarnobrzeską Melpomenę będzie reprezentować Studio Tańca i Ruchu Fram, które zabierze widzów w świat zwyczajów i tradycji Lasowiaków, prezentując taneczne widowisko „Lasowiackie mary”. – Będzie to drugie wystawienie spektaklu, który premierę miał w listopadzie ubiegłego roku – dodaje zastępca dyrektora TDK. – Jest to zaskakujące połączenie współczesnych dźwięków z oryginalnymi nutami lasowiackimi. W klimacie nierealności będzie utrzymana także sztuka „Chonen i Lea na pograniczu światów” oparta na dramacie „Dybuk” An-skiego, którą w reżyserii Danuty Paszkowskiej wystawi Teatr Szkolny „Cegielnia” działający w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Spektakl mieli okazję obejrzeć uczestnicy tegorocznych obchodów Dni Judaizmu. Z przedstawieniem skierowanym również do dorosłej publiczności przyjedzie z Mielca Teatr Rozmaitości, który wystawi „Dziewczyny z pomysłem”, przedstawienie oparte na sztuce teatralnej i filmie Tima Firth’a „Dziewczyny z kalendarza”. Premiera spektaklu odbyła się 18 stycznia br. na scenie mieleckiego Samorządowego Centrum Kultury. Działająca również w Mielcu Grupa Teatralna „Antrakt” zaprezentuje się natomiast najmłodszej widowni w sztuce „Piotruś Pan”. – Z zaprzyjaźnionego z nami warszawskiego Ośrodka Działań Artystycznych dla dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia”  przyjedzie do nas spektakl zatytułowany „Chłopiec w pasiastej piżamie” oparty na powieści Johna Boyne’a, a wyreżyserowany przez Grzegorza Pola poświęcony tematyce holokaustu – mówi Piotr Duma. – Pracujemy ponadto nad tym, by w niedzielę 23 marca została wystawiona specjalna bajka dla dzieci.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na weekend pod znakiem teatru. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma