Nowy numer 08/2024 Archiwum

Nasi wspaniali

Decyzją kapituły konkursowej Weronika Paradowska, uczennica Gimnazjum nr 3, weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach Konkursu „8 Wspaniałych”.

Znamy również ośmiu miejskich laureatów plebiscytu, którzy zostali wyłonieni spośród 23 kandydatów zgłoszonych do pierwszego etapu. W grupie ośmiu wspaniałych znaleźli się: Paulina Janas, Rafał Pakulski, Weronika Paradowska, Katarzyna Powierża, Barbara Sikoń, Julia Stasiak, Sara Stępień i Szymon Szymański. Kapituła, w której zasiadają: Halina Czajkowska, Bogusława Jasińska, Łukasz Dybus, Dariusz Kołek, Norbert Mastalerz, Paweł Michalczuk oraz Sławomir Partyka doceniła zaangażowanie młodzieży w życie społeczne miasta, altruizm oraz zwykłą miłość bliźniego bez względu kim on jest. – Pragnę serdecznie pogratulować wszystkim finalistom i laureatom. Przysłuchując się waszym wypowiedziom, kiedy opisujecie wasze codzienne życie, jestem dumny, że taka cudowna jest tarnobrzeska młodzież – zwrócił się do laureatów prezydent miasta Norbert Mastalerz. – Patrzycie, jak inni zmagają się ze swoim losem i znajdujecie w sobie siłę, aby dać im nadzieję. Życzę wam, aby świat was nigdy nie zmienił. Abyście na zawsze zostali takimi, jakimi jesteście dziś.

Idea konkursu zrodziła się na warszawskim Żoliborzu w `1993 r., a inicjatorką jego powstania była Joanna Fabisiak. Skłoniło ją do tego rosnące w początkach lat 90. ubiegłego wieku zjawisko przemocy i przestępczości wśród nieletnich. Lekarstwem miały być działania wychowawcze ukazujące młodzieży w sposób atrakcyjny pozytywne modele życia i postępowania. I te idee legły u podstaw zorganizowania Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, nad którym obecnie pieczę sprawuje Fundacja „Świat na Tak”. Jego przesłaniem jest promowanie młodych ludzi angażujących się w życie społeczne w swoich miejscowościach, promujących pozytywne wzorce zachować wśród swoich rówieśników oraz wyróżniających się wielką wrażliwością na los osób potrzebujących pomocy. W realizacji tych zadań pomagają Kluby Ośmiu Wspaniałych, które np. w Tarnobrzegu działają w kilku gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych. 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy