Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mały klucz - duża sprawa

Pieniądze ze sprzedaży zebranych w szkołach i na parafiach starych kluczy wspomogą działania ewangelizacyjne naszych misjonarzy.

Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej zainaugurowały wielkopostną akcję na rzecz misji „Klucz dla Afryki”. W ramach akcji w szkołach oraz parafiach będą zbierane stare klucze oraz drobne przedmioty z metali półszlachetnych.

– W tej akcji wspomogą nas wolontariusze i przyjaciele z Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Fundacja „Serce bez granic”. Jest to akcja nowatorska i jedyna na taką skale inicjatywa w Polsce i liczę, że przez współprace tak wielu środowisku uda się uzyskać jak najlepsze wyniki tej zbiórki. Uzyskane ze sprzedaży metalu pieniądze przeznaczone będą dla naszych misjonarzy pracujących na najcięższych placówkach misyjnych – poinformował ks. Daniel Koryciński, koordynator akcji.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do katechetów, nauczycieli i duszpasterzy o pomoc w przeprowadzeniu akcji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma