Nowy numer 28/2018 Archiwum

Każdy może pomóc

Diecezjalna Caritas rozpoczęła dobroczynne akcje wielkopostne. „Jałmużna Wielkopostna”, „Wielkanocna zbiórka żywności” oraz rozprowadzane „Baranki Wielkanocne” mają nie tylko przypomnieć nam o znaczeniu wyrzeczenia, ale także uwrażliwić na potrzeby ubogich i potrzebujących.

Od pierwszych dni Wielkiego Postu w parafiach i szkołach są rozprowadzane skarbonki dla rodziny, w które każdy może odkładać dobrowolne ofiary pieniężne stanowiące osobistą jałmużnę na rzecz potrzebujących. Sandomierska Caritas pragnie rozprowadzić blisko 30 tys. skarbonek. Na koniec wielkiego Postu skarbonki trafią na powrót do parafii, gdzie wesprą działania na rzecz potrzebujących. – Jałmużna składana do skarbonek pozostaje do dyspozycji Parafialnych Zespołów Caritas. Dzięki tym datkom będzie możliwa pomoc dla konkretnych osób potrzebujących znajdujących się w danej parafii – poinformował ks. Bogusław Pitucha. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Wiara i Miłosierdzie". Wezwanie umieszczone na skarbonkach brzmi: „Zrezygnuj w Wielkim Poście z konkretnej przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki”. Działania Caritas można także wspomóc wysyłając SMS ze słowem POMAGAM pod numer 72052. Akcja ma charakter ekumeniczny - zaangażowane są w nią także organizacje charytatywne Kościołów prawosławnego i ewangelickiego.

Kolejną akcją jest rozprowadzanie Baranków wielkanocnych. Sandomierska Caritas przygotowała 20 tys. baranków. W tym roku są to figurki odlane z białej czekolady. – Jest pewna nowość. Taka zmianę podjęliśmy ze względu na dzieci, dla których baranek z czekolady jest bardziej atrakcyjny i smaczniejszy niż ten z cukru. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz, z którego Caritas organizuje wakacyjny wypoczynek dzieci z rodzin ubogich. W tym roku na taki wypoczynek będziemy chcieli zaprosić większą ilość dzieci i Ukrainy. – dodał ks. B. Pitucha.

Caritas Diecezji Sandomierskiej z pomocą wolontariuszy przygotowuje się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Akcja ta ma także wieloletnią tradycję w naszej diecezji, w którą włącza się chętnie wiele osób wspomagając osoby najuboższe na czas świąt Wielkanocnych. Jak co roku, w wielu dużych sklepach, które włączają się w tę akcję, wolontariusze będą zbierać produkty o wydłużonym terminie ważności, które trafią na czas świąteczny do potrzebujących rodzin. Akcja zostanie przeprowadzona w dniach 28-29 marca. Z zebranych produktów wolontariusze Caritas przygotuje paczki żywnościowe, które następnie są przekazywane osobom ubogim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma