Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wielkopostny początek

- Wielkopostne praktyki i wyrzeczenia powinny owocować dziełami miłosierdzia, większą wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka i całej wspólnoty. W przeciwnym razie pozostaną nieużyteczne, będą kolejną formą miłości własnej - podkreślał bp. K. Nitkiewicz.

Rozpoczynający się Wielki Post to okres przygotowania do Świąt Paschalnych. W Środę Popielcową w kościołach obywały się nabożeństwa z obrzędem posypania głów popiołem na znak gotowości do rozpoczęcia pokuty i osobistego nawrócenia.

W tym dniu biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz odprawił Mszę św. w kościele parafialnym w Ślęzakach a biskup pomocniczy senior Edward Frankowski w Mydłowie, gdzie wraz z wiernymi modlili się o zdrowie miejscowych proboszczów.

- Wielkopostne praktyki i wyrzeczenia powinny owocować dziełami miłosierdzia, większą wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka i całej wspólnoty. W przeciwnym razie pozostaną nieużyteczne, będą kolejną formą miłości własnej. Tak więc poszczę i składam gorliwiej ręce do modlitwy, aby móc bardziej kochać. Kochać na wzór Chrystusa – wskazał bp Krzysztof Nitkiewicz na czas Wielkiego Postu.

- Wchodząc w czas Wielkiego Postu warto zatrzymać się by codzienna bieganina nie zapędziła nas w zaułek gdzie tracimy sens naszego życia, warto potraktować ten czas, jako wewnętrzną odnowę poprzez praktyki postne i wyrzeczenie, aby dostrzec sens tego, co tak naprawdę w naszym życiu ma wartość - podkreślał jeden z uczestników liturgii.

Na czas Wielkiego Postu diecezjalna Caritas przygotowała skarbonki wielkopostnej jałmużny, które rozprowadzane są poprzez parafie i katechetów. Inną formą wielkopostnej jałmużny jest zakup rozprowadzanych przez Caritas Baranków Wielkanocnych, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma