Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Kryształowe Serce" dla kapucynów

Wspólnota Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie otrzymała nagrodę w kategorii instytucja publiczna za szczególnie zaangażowanie się w sprawy kultury i sportu w powiecie stalowowolskim.

Wręczenie wyróżnienia odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. W uzasadnieniu podano, że klasztor w Rozwadowie „jest znaczącym ośrodkiem życia kulturalnego i sportowego w naszym mieście. Bracia Kapucyni od lat znakomicie animują mieszkańców powiatu stalowowolskiego do wielu wspólnych działań”.

Wspólnota klasztorna wspiera działania licznych organizacji i ruchów społeczno-kulturalnych: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej "Leśne Plemię", Scholę Dziecięcą "Franusie", Scholę Młodzieżową, Klub Seniora "Promyk", Świetlicę Środowiskową "Promyczek", Stowarzyszenie "Pokój i Dobro", Ściankę Wspinaczkową "Aniołów Stróżów", Kawiarenkę "Przystań", Parafialny Klub Sportowy "San". Organizowane są także pikniki charytatywne (odbyło się już XIII edycji), Międzynarodowy Festiwal Muzyczny (mający na koncie już 23. edycję), cykle wykładów na tematy społeczno-polityczne, niekonwencjonalne zajęcia skupione wokół zagadnień dotyczących życia człowieka.

- Atmosfera otwartości i bezinteresownej życzliwości pozwala braciom kapucynom przełamywać bariery emocjonalne w kontaktach z ludźmi. W codziennej pracy kierują słowami: "Nie martw się o jutro, myśl, by być dobrym już dziś". To wszystko jest jasne i godne naśladowania, ale i najwyższego uznania - podkreślano podczas spotkania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma