Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ministrancki senat

Dziesięciu członków mają nowe diecezjalne władze ministranckie. Pod ich okiem przygotowują się nowi członkowie służby ołtarza oraz pomagają w uświetnieniu uroczystych asyst liturgicznych.

Nowi członkowie zarządu zostali zatwierdzeni przez bp Krzysztof Nitkiewicza, który pobłogosławił im na nową posługę. Podczas wspólnego spotkania biskup pogratulował ich nominacji wręczając przy tym imienne dyplomy. Podziękował ministrantom za szczerą i fachową posługę w parafiach i na diecezjalnych spotkaniach. Biskup wyraził także nadzieję, że nowo powołany skład Zarządu spełni wszelkie powierzone w nim nadzieje i da w przyszłości owoc w postaci powołań zakonnych i kapłańskich.

W skład Zarządu Liturgicznej Służby Ołtarza wchodzą:

Prezes, animator Paweł Bąk z parafii Świętego Józefa w Chodkowie. Wiceprezes, animator Kajetan Pałkus z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu na Serbinowie, wiceprezes, animator Piotr Wolak z parafii Świętego Franciszka Salezego i Świętego Andrzeja Boboli w Gorzycach, sekretarz generalny, animator Krzysztof Sobkowicz z parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu, administrator i redaktor strony internetowej, animator Piotr Smykla z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu na Serbinowie, administrator i redaktor strony internetowej, animator Grzegorz Gnat z parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu, redaktor strony internetowej, animator Kamil Gil z parafii Świętego Franciszka Salezego i Świętego Andrzeja Boboli w Gorzycach, redaktor gazetki LSO Animator Rafał Faryniarz z parafii Miłosierdzia Bożego w Skopaniu, redaktor gazetki LSO Animator Maciej Wolak z parafii Świętego Franciszka Salezego i Świętego Andrzeja Boboli w Gorzycach, redaktor gazetki LSO Ceremoniarz Michał Górski z parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama