Nowy numer 44/2020 Archiwum

Sportowi mocarze

Blisko 60 zawodników stanęło w szranki w trzech konkurencjach. Zawody odbywały się przy niemal wiosennej pogodzie.

Zimowe zawody w triathlonie już na stałe wpisały się w kalendarz sportowych imprez w Sandomierzu. Inicjatorem letniego i zimowego triatlonu jest Jacek Łabędzki, sandomierski lekarz i utytułowany sportowiec. W tym roku na starcie VII Zimowych Mistrzostw Polski Lekarzy oraz VII Zimowych Otwartych Mistrzostw Sandomierza w Triathlonie stanęło 58 zawodników z całego kraju, w tym wielu lekarzy.

Sandomierski triathlon rozpoczął się od pływania na dystansie 500 metrów na pływalni "Błękitna Fala”. Potem była jazda rowerami MTB na 13,5-kilometrowej trasie wiodącej ze stadionu między innymi przez park Piszczele, zaś na koniec bieg - 3,5 kilometra. W tym roku pogoda sprzyjała zawodnikom, a same zawody mało kojarzyły się z zimowymi. Resztki śniegu czy oblodzenia na alejkach parkowych zostały przez organizatorów usunięte i rywalizowano niemal w wiosennych warunkach.

Sandomierz reprezentowało ośmioro sportowców. Pozostali przyjechali między innymi z Tarnobrzega, Stalowej Woli oraz bardziej odległych miejsc jak Lublin, Kraków, Tarnów, Łódź, Poznań czy Piła. Wśród uczestników zawodów było 17 lekarzy. - Dobra organizacja imprezy i rodzinna atmosfera, jaka na niej panuje, sprawiają, że sympatycy sportu chcą przyjeżdżać na nasz triathlon - powiedział Janusz Chabel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. - Triathlon organizuje nasz przyjaciel - Jacek Łabudzki, który zaraził nas tym sportem. Nie wyobrażam sobie, by nie przyjechać na takie zaproszenie - powiedział Piotr Kalinowski.

Piotr Kalinowski, lekarz z Włocławka okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Było to kolejne już jego zwycięstwo w sandomierskim triathlonie. - Konkurencja jest tu zawsze mocna. Do Sandomierza za każdym razem przyjeżdżają zawodnicy świetnie przygotowani. Przez to są to bardzo dobre, emocjonujące zawody - powiedział zwycięzca.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe. Nagrodzeni zostali również najmłodszy i najstarszy zawodnik. Byli to: stalowowolanka Agata Ordon i Romuald Pietrosiuk. Wręczono także nagrodę dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Sandomierza - Bożeny Czerwińskiej i Michała Olesiejuka.

Zimowy triathlon w Sandomierzu   Zimowy triathlon w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis /GN
Zimowy triathlon w Sandomierzu   Zimowy triathlon w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama