Nowy numer 28/2018 Archiwum

List z Rzymu

O cenne pamiątki wzbogaciło się Muzeum im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

Mieszkanka Białobrzegów Radomskich Joanna Świeczko przekazała list, który jej babcia, Janina Świeczko otrzymała w 1945 r.  z Rzymu od wtedy jeszcze ks. Adama Kozłowieckiego. Podczas wojny pani Janina, jako aktywistka Wojskowej Służby Kobiet, przesyłała do Dachau ks. Adamowi Kozłowieckiemu paczki z darami. Po wojnie niestety nie mogli się spotkać, gdyż ks. Adam pojechał na misje do Afryki, dzisiejszej Zambii. Udało im się jedynie  porozmawiać telefonicznie.  W liście ks. Adam Kozłowiecki dziękuję za pomoc i zapewnia o ciągłej modlitwie za panią Janinę.

„ Ze swej strony proszę, by Czcigodna Pani obecnie o mnie nie zapomniała, lecz pamiętała nadal a pamiętała w modlitwach przed Bogiem, bym Pani, której mam tyle do zawdzięczenia mógł zawdzięczać jeszcze jedno: bym ja, niegodny, odpowiedział zamiarom i łaskom Bożym, bym dużo dobrego dla chwały Bożej mógł zdziałać” – czytamy w liście.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN na 2 marca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma