GN 28/2018 Archiwum

Sztuka zmysłów

W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli szkolili się polscy i ukraińscy muzealnicy. Wystartowała też Akademia „Kultura bez barier".

Było to pierwsze takie spotkanie, podnoszące ich kompetencje w zakresie udostępniania muzeów dla osób niepełnosprawnych,  tym razem dla niewidomych i słabowidzących. Rozpoczęła także działalność międzynarodowa Akademia „Kultura bez barier”.

- Podstawą  szkolenia jest modelowy program edukacyjny „Myśląc zmysłami - czując rozumem”, autorstwa dr. Marcina Szeląga, wybitnego eksperta z Poznania. Program ten koncentruje się na szczególnym wykorzystaniu zmysłów dotyku, słuchu, węchu i smaku w interpretacji i prezentacji obiektów na wystawach w muzeach - powiedziała dyrektor muzeum Lucyna Mizera.

Uczestnikami szkolenia byli edukatorzy muzealni z Podkarpacia i muzealnicy z obwodu lwowskiego, takie bowiem są założenia transgranicznego programu. Jednak w przyszłości planowane jest prowadzenie szkoleń dla wszystkich chętnych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma