Nowy numer 33/2018 Archiwum

Żeby noworodki nie umierały

Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Oddział Neonatologiczny wzbogacił się o nowoczesny zestaw przeznaczony do ratowania życia noworodków urodzonych z zaburzeniami oddychania. Kosztował około 85 tys. zł.

- Zestaw podaje do płuc noworodka mieszaninę gazów, nie zwiększając ich objętości. Jednocześnie urządzenie zapewnia stabilne ciśnienie w drogach oddechowych podczas całego cyklu oddechowego. To bardzo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ rozpoznając fazy wdechu i wydechu, nie zaburza w żaden sposób fizjologicznej drogi oddychania. Gwarantuje to specyficzna zastawka, która nie powoduje powikłań takich jak np. rozdęcie płuc - wyjaśnia ordynator oddziału Alicja Zaborowska.

Z urządzenia najczęściej korzystać będą noworodki, które są kwalifikowane do leczenia w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Ale aparat może pomóc również dzieciom z niewielkimi zaburzeniami układu oddechowego. Przez 21 lat działalności, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała stalowowolskiemu szpitalowi sprzęt medyczny o wartości ponad 445 tys. zł.


 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma