Nowy numer 28/2018 Archiwum

Sekretne napomnienia

Kto zatopił Titanica? Jezuici! Tak przynajmniej twierdzą propagandyści antykatolickiej mitologii.

– Członkowie Towarzystwa Jezusowego uważani byli przez przeciwników Kościoła za „czarnego luda”, siłę ukrytą za kulisami, która swoje czarne macki rozpościera nie tylko w Kościele, ale i w całym społeczeństwie – powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk z klubu „Polonia Christiana”, który spotkał się z mieszkańcami Stalowej Woli w klasztorze braci mniejszych kapucynów.

Bardzo duże „zasługi” w rozpowszechnianiu tej czarnej propagandy miał Polak, Hieronim Zahorowski (były jezuita), który w 1612 r.  wydał książkę „Sekretne napomnienia” dotyczącą tajnej instrukcji generała jezuitów mówiącej, jak postępować, by zakon przejął władzę nad światem. Książka zrobiła oszałamiającą jak na owe czasy karierę.

Więcej w sandomierskim wydaniu GN na 2 lutego br.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma