Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rycerskie szlify

Rada nr 15239 im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki Rycerzy Kolumba gościła braci Rycerzy z Rad mieszczących się na terenie południowej Polski na ceremoniach inicjacyjnych II i III stopnia.

Spotkanie rozpoczęła ceremonia inicjacji na drugi stopień przynależności, do którego awansowano grupę rycerzy z rad działających na terenie diecezji. Inicjacja poprzedzona była spotkaniami formacyjno-szkoleniowymi oraz zaopiniowaniem przełożonych.

Gośćmi uroczystości byli: Delegat Stanowy – brat Krzysztof Orzechowski, Sekretarz Stanowy - brat Andrzej Anasiak, Kustosz Stanowy - brat Ryszard Nosowicz, dyrektor ds. członkostwa - brat Leszek Kucharski oraz delegaci rejonowi.

Następnie rycerze uczestniczyli we wspólnej Mszy św. sprawowanej przez księży kapelanów: ks. Adama Marka – proboszcza parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu, ks. Michała Józefczyka – proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, ks. Mariusza Kozłowskiego – proboszcza parafii akademickiej w Stalowej Woli.

We Mszy św.uczestniczyło ponad stu braci Rycerzy z terenu południowej Polski. Na zakończenie Eucharystii do zebranych zwrócił się także ks. Michał Józefczyk, proboszcz parafii, w której odbywały się uroczystości, dziękując Rycerzom za ich wkład w obronę wartości chrześcijańskich.

Następnie odbyła się ceremonia inicjacji rycerskich na trzeci stopień przynależności.
Rycerze Kolumba działają na terenie diecezji od 2010 r. W tym czasie powstały cztery Rady w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ożarowie, Tarnobrzegu i Stalowej Woli. Celem i zadaniem Rycerzy Kolumba jest służenie – w duchu braterstwa i miłosierdzia – Kościołowi rzymskokatolickiemu na szczeblu lokalnym, diecezjalnym i uniwersalnym, a także służenie swojej społeczności i tym, których los najbardziej dotknął.

Członkami Rycerzy Kolumba mogą być jedynie mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską. Wymóg bycia praktykującym katolikiem oznacza, że dany mężczyzna akceptuje Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego w sprawach wiary i moralności, dąży do życia zgodnego z przykazaniami Kościoła Katolickiego, a także może przystępować do Sakramentów świętych.

Wspólne zdjęcie   Wspólne zdjęcie
Rycerze Kolumba
Rafał Tracz
Uczestnicy ceremonii   Uczestnicy ceremonii
Rycerze Kolumba
Rafał Tracz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama