Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nagroda dla bosego pastuszka

Tenor Piotr Szpara rozpoczął Rejonowy Przegląd Jasełek w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli, śpiewając kolędę "Chrystus nam się narodził".

Następnie, przed zapełnioną po brzegi widownią SDK zaprezentowały się 3 zespoły teatralne ze Stalowej Woli: SP nr 11 z przedstawieniem "Bosy pastuszek i rozbójnik”, SP nr 12 - "Starcie dwóch mocy” i PG nr 2 - "Betlejem to my sami" oraz grupa z Pilchowa - "Hipermarket" .  Zwyciężyła "jedenastka", otrzymując nagrodę dziekana stalowowolskiego dekanatu ks. Krzysztofa Kidy. Oceniało  jury w składzie: Maria Bębenek - reżyser i artystka teatralna, Krzysztof Czubak - artysta teatralny oraz Lucjusz Nadbereżny - radny.

- Potrzeba więc takich spotkań, by ludzie mogli oderwać się od oglądania telewizji, by mogli spędzić wspólnie czas. Jest to także okazja na  podtrzymanie tradycji i możliwość przekazania wielu treści, które pogłębiają wiarę i pozwalają jeszcze raz zamyślić się nad tajemnicą Bożego Narodzenia - powiedział prowadzący przegląd ks. Piotr Klocek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma