Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kolędowali dla chorych

Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec wystawiło misterium bożonarodzeniowe pt. ,,Narodziłem się, aby twoje rany zmienić w perły miłości’’.

Misterium składało się z ośmiu odsłon. Każda z nich była nawiązaniem do narodzenia Jezusa, do Świąt Bożego Narodzenia. Wśród wykonawców nie mogło więc zabraknąć  Maryi, Józefa, Trzech Króli, Heroda, pastuszków, złego i  dobrego duch, śmierci i  anioła. Na scenie Wiejskiego Domu Kultury pojawili się także mędrcy, arcykapłan, karczmarka, dziennikarz, urzędnik, poetka oraz ludzie z ulicy. Misterium, w którym wystąpiło 30 osób w wieku od 8 lat do 64 lat, towarzyszyła zbiórka  pieniędzy, które zostaną przeznaczone dla dzieci chorych na raka. Zebrano ponad 800 zł.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma