Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przyjdź na orszak

Każdy może zostać królem lub wschodnim mędrcem, który wędruje na spotkanie nowo narodzonego Bożego Syna. Barwne orszaki, wspólne kolędowanie i pokłon Dzieciątku Jezus - to najprostszy plan Orszaków Trzech Króli.

Sandomierz. Orszak Trzech Króli odbędzie się tutaj po raz pierwszy. Barwne pochody ruszą z trzech kościołów - Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 12, św. Pawła o godz. 12 i św. Józefa o godz. 12.15. W organizację zaangażowali się: parafie, szkoły, katolickie stowarzyszenia, Rycerstwo Ziemi Sandomierskiej, hufiec harcerski oraz wielu ludzi dobrej woli. Wspólne spotkanie orszaków odbędzie się na Rynku Starego Miasta o godz. 12.45, gdzie zapłonie ogień braterskiej miłości. Po wspólnym kolędowaniu w Katolickim Domu Kultury odbędzie się Rejonowy Przegląd Jasełek.

Ostrowiec Świętokrzyski. Tu także orszak organizowany jest po raz pierwszy. Poszczególne pochody ruszą z parafii Miłosierdzia Bożego (o godz. 14), Matki Bożej Saletyńskiej (o godz. 14) oraz św. Michała Archanioła (o godz. 14.45) i spotkają się na ostrowieckim Rynku. Każdy orszak poprowadzi król jadący na koniu. W pochodach zostaną poniesione także relikwie świętych. Na Rynku przed Świętą Rodziną z Dzieciątkiem pokłonią się Mędrcy, a miasto i mieszkańcy zostaną zawierzeni opiece Jezusa. Wspólne spotkanie zakończy koncert kolęd w kolegiacie św. Michała Archanioła w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.

Tarnobrzeg. Orszaki wyruszą z trzech miejsc - parafii św. Barbary o 10.30, parafii na Serbinowie o 11.00 i kościoła Chrystusa Króla o 11.30, by spotkać się o 12.00 na pl. Bartosza Głowackiego, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie i zawierzenie rodzin i miasta nowo narodzonemu Jezusowi. Świętowanie zakończy wieczorny koncert kolęd w kościele pw. św. Barbary, przygotowany przez Diakonię Muzyczną Diecezji Sandomierskiej.

W Stalowej Woli uczestnicy Orszaku Trzech Króli rozpoczną wspólne świętowanie od Mszy św. o 11.30 w parafii Opatrzności Bożej, po której barwny korowód wyruszy ulicami miasta do klasztoru oo. kapucynów, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.

W Janowie Lubelskim orszak wyruszy z sanktuarium Matki Bożej Łaskawej po Mszy św. o 10.30, następnie na Rynku miasta odbędzie się wspólne kolędowanie.

Rudnik nad Sanem. Orszak rozpocznie spotkanie Trzech Króli, które odbędzie się o godz. 13 u zbiegu ulic Stróżańskiej, Sandomierskiej i Kilińskiego. W tym roku trasa orszaku wiedzie ulicami Sandomierską oraz Mickiewicza na plac przed kościołem Trójcy Świętej. Organizatorzy przewidzieli podczas przemarszu orszaku pięć scen rodzajowych: Spotkanie Trzech Króli, Wizyta u Heroda, Anioł nawiedza pasterzy, Anioł dodaje sił oraz Pokłon, który zwieńczy całość spotkania (odbędzie się przy żywej szopce na placu przed kościołem).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama