Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Noworoczna kolęda

Znane kolędy, staropolskie pastorałki i nowe aranżacje znanych pieśni bożonarodzeniowych zaprezentowali śpiewacy chóru katedralnego i z sandomierskiego katolika.

W pierwszy wieczór nowego roku 2014 Chór katedralny oraz Chór szkolny Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. św. Jadwigi koncertowały w Katolickim Domu Kultury św. Józefa z repertuarem kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych. Jako pierwsza wystąpiła młodzież szkolna, prezentując kolędowe aranżacje. W bogatym repertuarze występu Chóru katedralnego widzowie mogli wysłuchać ciekawych adaptacji tradycyjnych kolęd, jak również kilku mało znanych pieśni bożonarodzeniowych. Oba zespoły przygotowały swoje występy pod kierunkiem s. Marioli Konopki. W podsumowaniu koncertu chóry wystąpiły wspólnie, wykonując kilka kolęd, zaś ostatnią pieśń razem z publicznością. Na koniec spotkania obecny na koncercie bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował artystom i złożył zebranym noworoczne życzenia.

  Gratulacje bp. K. Nitkiewicza
ks. Tomasz Lis /GN
  Koncert dwu chórów
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma