Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dziękczynienie za rok

W wielu świątyniach wierni wraz z duszpasterzami gromadzili się w ostatni wieczór mijającego 2013 roku, aby dziękować za dobro, którego doświadczali od Boga. Sandomierzanie modlili się w kościele Ducha Świętego.

W kościele rektoralnym pw. Ducha Świętego w Sandomierzu nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpoczęło wspólną modlitwę wieńczącą mijający rok. Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z kapłanami ze wspólnoty seminaryjnej oraz instytucji kurialnych, pasterz diecezji podkreślił, że rozpoczynający się nowy rok niesie każdemu szansę, aby zbliżyć się jeszcze bardziej do Boga poprzez czynione dobro. I ważne jest to, aby wykorzystać ku temu każdy moment dany przez Boga. - Każda chwila naszego życia mówi, że Bóg nas kocha i pragnie tylko naszego dobra. Dlatego właśnie Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Doświadczaliśmy tego nieustannie w mijającym roku i pragniemy za to dzisiaj dziękować. Ta świadomość miłosiernej Bożej obecności jest jednocześnie źródłem nadziei u progu nowego roku. Niech ona będzie zawsze przestrzenią naszego życia – mówił w homilii bp Nitkiewicz.

Na zakończenie modlitwy ks. Bogusław Pitucha, rektor kościoła, złożył ordynariuszowi i zgromadzonym wiernym noworoczne życzenia.

Msza św. dziękczynna w kościele Ducha Świętego   Msza św. dziękczynna w kościele Ducha Świętego
ks. Tomasz Lis /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama