GN 47/2020 Archiwum

Finał "Szlachetnej Paczki"

Już po raz piąty w Janowie Lubelskim podjęto się włączenia do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka". W tym roku pobito pomocowy rekord obdarowując sześćdziesiąt siedem potrzebujących rodzin.

- Wielka w tym zasługa lidera rejonu, którym od początku janowskiej edycji "Szlachetnej Paczki" jest Pani Anna Szmidt, nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim. Ambasadorem projektu Szlachetna Paczka 2013 w naszym rejonie został Conrado Moreno, prezenter studia Lotto, a niegdyś uczestnik programu "Europa da się lubić” – poinformował ks. Wojciech Marzec, współorganizator akcji.

Ofiarodawcy mogli dostarczać paczki do punktu zbiorczego przy parafii św. Jadwigi. - W przygotowanych paczkach były najbardziej potrzebne produkty do użytku codziennego, takie jak żywność, środki chemiczne, przybory szkolne, obuwie, odzież, zabawki, słodycze. Najbardziej potrzebujący otrzymali poważniejsze wsparcie, takie jak: meble, kuchenki, pralki, piecyki, lodówki, wyposażenie łazienek. Darczyńcami, którzy fundowali paczki, były osoby prywatne, klasy, szkoły, urzędy, firmy, parafie z Janowa i okolic – wymieniał ks. Wojciech.

W tym roku pomoc przebiegała pod hasłem: Połącz biednych i bogatych. - Pomagając w sposób konkretny, mądry i szlachetny pokazujemy, że w tych trudnych czasach najbardziej potrzebujący nie są sami i mogą liczyć na serdeczny gest drugiej osoby. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji, ofiarodawcom i wolontariuszom – podsumował ks. W. Marzec.

Podsumowanie akcji charytatywnej   Podsumowanie akcji charytatywnej
Rozdano szlachetną paczkę
Archiwum parafii
Podsumowanie akcji charytatywnej   Podsumowanie akcji charytatywnej
Rozdano szlachetną paczkę
Archiwum parafii

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama