Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tonącemu na ratunek

Niezwykłą odwagą wykazał się mieszkaniec Sandomierza, który - widząc tonącego człowieka - skoczył na ratunek do lodowatej i rwącej wody w Wiśle.

- To, jak zareagował, jest godne podkreślenia. Rzucił się do lodowatej wody, by ratować człowieka - opowiada Bogusław Karbowniczek, rzecznik prasowy sandomierskiej straży pożarnej. Wędkarz bohater, walcząc z nurtem, starał się dostać do mężczyzny, prąd wody był jednak zbyt silny. Dlatego wydostał się na brzeg i zawiadomił służby ratownicze. - Dyżurny naszej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w Wiśle znajduje się mężczyzna. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wędkując nad rzeką, w pewnym momencie zauważył w wodzie mężczyznę. Wskoczył do Wisły i próbował go wyciągnąć na brzeg. Jednak nie zdołał tego uczynić. Dyżurny powiadomił służby ratunkowe - mówi Jacek Kulita, oficer prasowy policji w Sandomierzu. Na miejsce ruszyli policjanci i strażacy z łodziami. Z powodu trudno dostępnego terenu, wezwano również śmigłowiec pogotowia lotniczego.

Przybyli na miejsce strażacy za pomocą łodzi ratunkowych wydobyli tonącego, rozpoczynając jego reanimację już w łodzi. Wyłowiony człowiek został zabrany śmigłowcem do szpitala.

- Ustalamy, co robił nad Wisłą w okolicach Sandomierza i jak znalazł się w wodzie. Przed godziną 14 dostaliśmy sygnał ze szpitala, że życia mężczyzny nie udało się uratować - mówił w czwartkowe popołudnie J. Kulita. Wyziębiony 54-letni wędkarz trafił pod opiekę lekarzy.

  W akcji uczestniczył śmigłowiec medyczny
Archiwum PSP
  Służby ratownicze w akcji
Archiwum PSP

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma