Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ptasia stołówka

43 karmniki zgłoszono na konkurs "Ptasia stołówka - pomóżmy ptakom przetrwać zimę". Zorganizowało go Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

– Oczywiście, nie wymagaliśmy, aby dzieci wykonały karmniki samodzielnie. Od początku przyjęliśmy założenie, że prace będą wykonane pod opieką bądź wspólnie z osobami dorosłymi, choćby tatą czy dziadkiem. Celem konkursu było nie tyle wykazanie się smykałką majsterkowicza, co zainteresowanie jego uczestników tematyką ornitologiczną. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą – powiedział Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

Wśród dzieci w wieku od 4 do 6 lat zwyciężył Artur Paterek, drugi był Eryk Janusz, a trzeci – Patryk Chwałka. Karmnik Kamili Bajdas natomiast okazał się najładniejszy spośród wszystkich zgłoszonych przez uczniów klas I do III szkół podstawowych. W tej kategorii drugie i trzecie miejsca zajęli – odpowiednio – Natalia Tys i Michał Wojtala. Nagrody wręczał wicestarosta Mariusz Sołtys.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama