Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ptasia stołówka

43 karmniki zgłoszono na konkurs "Ptasia stołówka - pomóżmy ptakom przetrwać zimę". Zorganizowało go Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

– Oczywiście, nie wymagaliśmy, aby dzieci wykonały karmniki samodzielnie. Od początku przyjęliśmy założenie, że prace będą wykonane pod opieką bądź wspólnie z osobami dorosłymi, choćby tatą czy dziadkiem. Celem konkursu było nie tyle wykazanie się smykałką majsterkowicza, co zainteresowanie jego uczestników tematyką ornitologiczną. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą – powiedział Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

Wśród dzieci w wieku od 4 do 6 lat zwyciężył Artur Paterek, drugi był Eryk Janusz, a trzeci – Patryk Chwałka. Karmnik Kamili Bajdas natomiast okazał się najładniejszy spośród wszystkich zgłoszonych przez uczniów klas I do III szkół podstawowych. W tej kategorii drugie i trzecie miejsca zajęli – odpowiednio – Natalia Tys i Michał Wojtala. Nagrody wręczał wicestarosta Mariusz Sołtys.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma