Nowy numer 21/2018 Archiwum

Szmaragdowe kapłaństwo

55. rocznicę święceń obchodził ks. senior Tadeusz Lutkowski, długoletni ostrowiecki proboszcz.

Uroczystościom dziękczynnym za 55 lat posługi duszpasterskiej ks. Lutkowskiego przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, który wraz z 30 kapłanami sprawował Mszę św. w intencji jubilata. W homilii biskup nawiązał do słów św. Jana od Krzyża: „Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości”. Dziękując ks. prał. Lutkowskiemu za lata posługi kapłańskiej, podkreślił jego gorliwość w tworzeniu nowych struktur duszpasterskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Jestem przekonany, że wynikało to z wielkiej miłości do Boga oraz wiernych i w znaczący sposób zmieniło oblicze miasta – powiedział biskup.

Po Eucharystii życzenia i podziękowania jubilatowi złożyli mieszkańcy miasta i parafianie. „Błogosław, duszo moja, Pana i nie zapominaj wszystkich Jego dobrodziejstw” (Ps 103) - to zawołanie przytoczył jubilat na swoim obrazku, upamiętniającym rocznicę święceń. Spotkanie z racji szmaragdowego jubileuszu stało się też okazją do zaprezentowania nowej pozycji książkowej autorstwa ks. Tadeusza, która tym razem dotyczy historii powstania parafii św. Jadwigi w Ostrowcu Świętokrzyskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma