Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dziękujemy za dar serca!

Przez dwa dni stu dwudziestu wolontariuszy zbierały produkty żywnościowe w dwudziestu sześciu sklepach rejonu. Zebrani blisko 2,5 tony żywności.

Jak co roku Caritas Diecezji Sandomierskiej przeprowadziła Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności w 26 sklepach na terenie Sandomierza, Tarnobrzega, Gorzyc, Staszowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. W zbiórce, odbywającej się pod hasłem: „TAK, POMAGAM” wzięło udział 120 wolontariuszy ze szkól znajdujących się na terenie naszej diecezji. Zebrano ok. 4,5 tys. produktów (cukier, mąka, olej, konserwy, ryż, kasze, warzywa i owoce w puszce, kawa, herbata, makaron), w sumie, ok., 2,5 tony żywności.

- Wszystkim osobom dobrej woli, którzy przekazali do oznakowanych koszy Caritas produkty żywnościowe pragniemy serdecznie podziękować. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które aktywnie włączyły się w zbiórkę, począwszy od darczyńców, przez wolontariuszy, po kierowników i właścicieli sklepów – mówił Dorota Sarzyńska z diecezjalnej Caritas.

Z zebranych produktów wolontariusze Caritas przygotują paczki żywnościowe, które następnie zostaną przekazane osobom ubogim. O wielkości paczki przeznaczonej dla danej rodziny zadecyduje ilość osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Do każdej z paczek zostaną dołączone: wędlina, chleb i świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Paczki będą wydawane w dniu 18 grudnia 2013 roku w siedzibie Caritas w Sandomierzu przy ulicy Opatowskiej.

Pomoc świąteczna Caritas   Pomagali wolontariusze
Pomoc świąteczna Caritas
Archiwum Caritas
Pomoc świąteczna Caritas   2,5 tony żywności dla botrzebujących
Pomoc świąteczna Caritas
Archiwum Caritas

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma