Nowy numer 42/2020 Archiwum

Klimontowska odsłona „Małego Księcia”

Przy pełnej widowni, w barwnych światłach jupiterów w mistrzowskim wykonaniu młodzi aktorzy wystawili słynne dzieło Antoine’a de Saint-Exupery’ego.

Inicjatorem spektaklu były siostry Najświętszego Imienia Jezus w Klimontowie. W rolę postaci z opowiadania Antoine’a de Saint-Exupery’ego wcieli się uczniowie z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, oraz uczniowie ze szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolinskiego. Natomiast w tanecznych scenach musicalu wystąpiły dzieci z Przedszkola Sióstr Imienia Jezus. - Pomysł wystawienia takiej sztuki zrodził się z potrzeby przypomnienia odbiorcom sensu chrześcijańskiego adwentu który wiąże się z radosnym, oczekiwaniem kogoś bliskiego, kto obiecał, że przyjdzie na pewno – opowiada s. Joanna Bartoszczyk. Spektakl był adresowany zarówno do młodych, jak i dorosłych widzów. Na widowni zasiadły rodziny i przyjaciele aktorów ale wielu mieszkańców miasta. Ponieważ jest piękną i fascynującą historią, o tym, co w życiu najważniejsze, skłaniającą do refleksji, porusza tematy uniwersalne i najbliższe człowiekowi takie jak: miłość, przyjaźń, odpowiedzialność za drugiego człowieka.
- Mały Książe przypomina o tym, że „wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają. Nie przypadkowo miejscem akcji opowiadania Exupéry’ego jest pustynia. Pustynia jest bowiem punktem szczególnego odniesienia do Jezusa, który właśnie tam prowadził swoich słuchaczy, aby mogli łatwiej zrozumieć Jego słowa i czyny. Klimat Adwentu podpowiada nam by spojrzeć w głąb naszego serca po to abyśmy się dobrze przygotowali na Boże Narodzenie – komentowała s. Joanna Bartoszczyk.

"Mały Książe" w Klimontowie   "Mały Książe" w Klimontowie
Młodzi aktorzy na scenie GOK-u
Marcin Jarosz
Słynna sztuka w młodzieżowym wydaniu   Słynna sztuka w młodzieżowym wydaniu
Młodzi aktorzy na scenie GOK-u
Marcin Jarosz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama