Nowy numer 28/2018 Archiwum

Serce na choince

Młodzi zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży po raz drugi organizują akcję „Świąteczna Paczka dla dziecka”. Celem tej akcji jest stworzenie paczek dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

- W rodzinach takich dużym problemem dla rodziców jest zorganizowanie dla swoich pociech świątecznych upominków. W drugą niedzielę adwentu w poszczególnych kościołach młodzi postawili świąteczne drzewko. Na nim zawieszone zostały serduszka, na których znajdowały się takie informacje jak płeć dziecka, jego wiek oraz numer przypisany konkretnemu dziecku. Każdy chętny parafianin mógł takie serduszko zabrać ze sobą do domu, tym samym deklarując się, że taką paczkę stworzy – tłumaczył Damian Warchoł. Zebrane podarunki zapakowane w świąteczne paczki młodzież z KSM-u dzień przed Wigilią rozniesie do najmłodszych. - W ubiegłym roku dzięki tej akcji przekonaliśmy się, co to znaczy pomnażanie dobra, ponieważ dzięki zaangażowaniu wielu oddziałów, udało się obdarować prawie 400 biedniejszych dzieci z naszej diecezji. Jesteśmy pewni, że i w tym roku też tak będzie! – mówiła Izabela Mazur z Zarządu KSM-u. Hasłem akcji są słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Inicjatywa KSM-u   Pomoc ubogim dzieciom
Inicjatywa KSM-u
Archiwum KSM-u
Inicjatywa KSM-u   Pomoc ubogim dzieciom
Inicjatywa KSM-u
Archiwum KSM-u

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma