Nowy numer 21/2018 Archiwum

Czwarta powodziówka

Zakończono modernizację drogi powiatowej Podolszynka Ordynacka-Lipiny. Inwestycja kosztowała prawie milion złotych.

Z czego 700 tys. zł to dofinansowanie z budżetu państwa z rezerwy przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pozostała kwota, czyli blisko 300 tys. zł., to wkład własny powiatu niżańskiego. Za te pieniądze na długości 4 km wykonano nawierzchnię drogi z betonu asfaltowego, umocniono pobocza oraz przebudowano przepusty. Modernizacja drogi objęła miejscowości: Podolszynka Ordynacka, Podolszynka Plebańska, Krzeszów Górny i Nowa Wieś. Jest to czwarta w tym roku wyremontowana droga zakwalifikowana jako tzw. powodziówka.

Nową drogę otworzyli m.in. ks. Stanisław Kolano, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie, Gabriel Waliłko, starosta niżański, Mirosław Siek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego i Sławomir Czwal, wicestarosta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma