Nowy numer 28/2018 Archiwum

W duchu służby o. Pio

Ich celem jest modlitwa oraz pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących. Istnieją w 21 parafiach, niosąc duchowe wsparcie i pomoc bliźnim.

W parafii św. Floriana w Stalowej Woli odbyło się adwentowe, modlitewne spotkanie czcicieli i grup modlitwy świętego ojca Pio. Na rozpoczęcie konferencję „Dlaczego wierzę” wygłosił o. Robert Kozłowski, kapucyn, kustosz sanktuarium o. Pio w Terliczce. Następnie członkowie grup o. Pio modlili się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza czciciele świętego z Pietrelciny polecali Panu Bogu przez jego wstawiennictwo osobiste intencje.

W homilii biskup sandomierski podkreślił doniosłość duchowego daru, jakim jest modlitwa i pełnienie czynów miłosierdzia przez członków grup modlitewnych. - Święty ojciec Pio nie przestaje fascynować swoją osobowością i nadzwyczajnymi darami, jakie otrzymał od Boga. Tym, co szczególnie zwraca uwagę, jest duch służby, bycie do dyspozycji wszystkich potrzebujących duchowej pomocy. Św. o. Pio był ojcem dla grzeszników, dla poszukujących Boga i dążących do świętości, troszczył się o cierpiących i chorych. Na tym polegało jego podobieństwo do Chrystusa, obok ubóstwa, daru stygmatów i drogi krzyża, którą przemierzał. Taka ewangeliczna dyspozycyjność, duch służby, wrażliwość powinny charakteryzować także członków i sympatyków grup ojca Pio. Potrzebuje jej świat i nasza diecezja, potrzebują jej rzesze ludzi samotnych i pozbawionych nadziei – mówił bp K. Nitkiewicz.

Kolejnym punktem spotkania była godzina świadectw, które ukazały niezwykłą skuteczność modlitwy za wstawiennictwem świętego z Pietrelciny. Zakończeniem wspólnego spotkania była modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której przybyli czciciele mieli możliwość indywidualnej adoracji relikwii św. o. Pio.

- Jest to nasze drugie adwentowe spotkanie czcicieli św. ojca Pio, które przebiega pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. W diecezji obecnie działa 21 grup, do których przynależy blisko 150 osób. Głównym naszym celem jest modlitwa oraz pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących. W ciągu roku spotykamy się kilkakrotnie na zjazdach formacyjnych, rekolekcyjnych czy spotkaniach wspólnotowych oraz uczestniczymy w zlotach ogólnokrajowych – mówił ks. Leszek Biłas, diecezjalny koordynator Grup Modlitwy św. ojca Pio.

Msza święta   Spotkanie grup modlitewnych
Msza święta
ks. Tomasz Lis /GN
Diecezjalny koordynator Grup Modlitwy św. ojca Pio   Ks. Leszek Biłas
Diecezjalny koordynator Grup Modlitwy św. ojca Pio
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma