Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wietrznie i zimno

Złe warunki na drogach i połamane drzewa to efekty załamania pogodowego spowodowanego nadejściem nad Polskę orkanu Ksawery, który nie wyrządziły poważnych szkód w naszym regionie.

Sandomierzan obudził silny wiatr i okresowo padający śnieg z deszczem, który przy niskiej temperaturze powodował gołoledź. Ta spowodowała lokalne trudności na drogach, które były śliskie i w pewnych odcinkach niebezpieczne. - W godzinach porannych zanotowaliśmy utrudnienia w ruchu. Z uwagi na śliską nawierzchnię kierowcy samochodów ciężarowych i osobowych mieli kłopoty z przejazdem części odcinka drogi powiatowej i wojewódzkiej w Klimontowie. Panujące warunki atmosferyczne oraz nieostrożność kierujących mogły mieć wpływ na zaistnienie, dotychczas na terenie powiatu sandomierskiego, dwóch kolizji – poinformował asp. Jacek Kulita z Powiatowej Komendy Policji w Sandomierzu. Kilkakrotnie także interweniowali strażacy, wyjeżdżając do zgłoszeń spowodowanych skutkami silnego wiatru. – Dotychczas mieliśmy jedno poważne zgłoszenie w gminie Koprzywnica w miejscowości Trzosy strażacy musieli usuwać powalony na drogę powiatową konar drzewa. Na terenie powiatu nie zanotowaliśmy na razie poważniejszych skutków wichury. Na razie załamanie pogodowe mija łagodnie – poinformował kpt. Bogusław Karbowniczek, rzecznik Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma