Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tak, pomagam!

Przez dwa dni blisko 160 wolontariuszy będzie prowadziło w ponad 30 skalpach świąteczną zbiórkę żywności. Zebrane produkty trafią przed świętami do najbiedniejszych rodzin.

Diecezjalna Caritas po raz kolejny włącza się w Ogólnopolską Zbiórką Żywności prowadzoną pod hasłem ”Tak, pomagam”. Podczas akcji zbierane są produkty o przedłużonej dacie ważności, które zostaną rozdane w świątecznych paczkach dla najbardziej potrzebujących rodzin. Działania Caritas, jak co roku wspomaga cały zastęp wolontariuszy. Młodzież działająca w grupach wolonatariackich i z parafialnych zespołów Caritas będzie kwestowała w 32 sklepach, na terenie Sandomierza, Tarnobrzega, Gorzyc i Stalowej Woli i Ostrowca świętokrzyskiego. - Zachęcamy do aktywnego włączenia się w organizowaną zbiórkę wszystkich ludzi o wrażliwym sercu na potrzeby innych. Do koszy naszych wolontariuszy będzie można przekazać produkty o długim terminie ważności, by pomóc naprawdę wielu ubogim osobom. Przykładowe produkty o wydłużonym terminie ważności to: mąka, kasze, ryż, makaron, olej, konserwy, dania gotowe, przetwory owocowo - warzywne, herbata, kakao, słodycze – zachęca ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Z zebranych produktów wolontariusze Caritas przygotują paczki żywnościowe, które następnie zostaną przekazywane osobom ubogim. O wielkości paczki przeznaczonej dla danej rodziny zadecyduje ilość osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Do każdej z paczek zostaną dołączone: wędlina, chleb i świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2013.

- Z góry dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w zbiórkę począwszy od darczyńców, wolontariuszy, po kierowników i właścicieli sklepów - dodał ks. B. Pitucha.

Osoby – rodziny ubiegające się o pomoc w postaci paczki żywnościowej proszone są o kontakt z Biurem Caritas Diecezji Sandomierskiej, gdzie należy złożyć podanie.

- Świąteczne paczki żywnościowe będą wydawane w dniu 18 grudnia 2013 roku w Punkcie Pomocy Doraźnej Caritas Diecezji Sandomierskiej znajdującym się w Sandomierzu przy ulicy Opatowskiej 10 – poinformował ks. B. Pitucha.

W czasie ostatniej Zbiórki Żywności przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Sandomierskiej w czasie Wielkiego Postu, w dniach 16 i 17 marca 2012 roku, zebrano w sumie prawie 3 tony żywności! Pomoc otrzymało w sumie 220 rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama