Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ministrancki finał futsalu

Po eliminacjach dekanalnych, na koprzywnicki finał futsalu ministrantów zgłosiło się 18 drużyn. Ministranci wraz z opiekunami rywalizację rozpoczęli wspólną modlitwą w kościele św. Floriana w Koprzywnicy.

Mszy św. sprawowanej przez opiekunów grup ministranckich przewodniczył ks. Ryszard Podlewski. Homilię wygłosił ks. Rafał Olszówka, który młodych zawodników zapalał do sportowej rywalizacji w duchu braterskim. Na część sportową uczestnicy zawodów przenieśli się do hali sportowej przy miejscowej szkole. Po eliminacjach w grupach został wyłoniony ścisły finał XI Diecezjalnego Turnieju Ministrantów Futsalu. Zwycięską drużyną okazała się grupa z parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim, która otrzymała puchar Biskupa Sandomierskiego i będzie reprezentować naszą diecezję w rozgrywkach ogólnopolskich w Lubinie. Kolejne miejsce wywalczyli ministranci z parafii św. Jana Chrzciciela w Nisku. Zdobywcy trzeciego miejsca, chłopcy z parafii Iwaniska, długo nie mogli pokonać ministrantów z parafii św. Floriana w Koprzywnicy i rozstrzygnięcie przyszło po wielokrotnym powtarzaniu wykonywania rzutów karnych. Koordynatorem organizacji rozgrywek w Koprzywnicy był ks. Marek Walczak, a zawody sędziował Wojciech Ciach.

Uczestnicy turnieju   Ministrancki futsal
Uczestnicy turnieju
ks. Tomasy Lis /GN
Wręczenie pucharów   Ministrancki futsal
Wręczenie pucharów
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma