Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowy zastęp Legionu

Stowarzyszenie modlitewne Legion Maryi rośnie w siłę. Poprzez akcje ewangelizacyjne i formacyjne powstają nowe parafialne grypy nazywane Prezydium. W Kunowie nowa wspólnota rozpoczęła działania duszpasterskie.

Po blisko czterech miesiącach cotygodniowej formacji prowadzonej przez kilku członków Legionu, powstała nowa wspólnota przy miejscowej parafii. Nowe prezydium będzie należeć do kurii Ostrowiec Świętokrzyski. – Na razie jest to mała wspólnota, ale dobrze rokująca. Ważne, aby ich zapał i modlitwa były zachętą dla innych. Mam nadzieję, że poprzez tę małą grupę dotrzemy do chorych, samotnych, do rodzin ubogich aby tam nieść radość i Boże Słowo – komentował ks. Rafała Cudziło, opiekun duchowy Legionu. Podczas wspólnej Mszy św., która była momentem ustanowienia Prezydium, ks. Cudziło zwrócił uwagę na potrzebę dawania odważnego świadectwa wiary w trudnych czasach oraz podziękował legionistom za liczny udział w rekolekcjach i ewangelizacji prowadzonej przez nich na ulicach miast. Opiekunem duchowym prezydium w Kunowie został ksiądz wikariusz Sebastian Dziedzic.

W diecezji obecnie do stowarzyszenia Legion Maryi należy ponad 1,5 tys. osób zgromadzonych w 57 parafialnych Prezydiach, które tworzą siedem Kurii, wchodzących w jedno Komicjum diecezjalne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama