Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zakonna kapituła u franciszkanek

W Sandomierzu obradowała XIV Kapituła Generalna Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego.

Od 12 do 16 listopada obradowała w Sandomierzu XIV Kapituła Generalna Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego. Zadaniem kapituły było podsumowanie mijającej kadencji dotychczasowego zarządu oraz wybory nowych władz zakonnych. Obrady kapituły poświęcone były także opracowaniu planów na przyszłość, aby zgromadzenie, realizując charyzmat założyciela bł. Antoniego Rewery, rozwijało się duchowo i praktycznie w myśl zawołania "Ku Bogu w bliźnim".

15 listopada kapituła dokonała wyboru przełożonej generalnej, którą na II kadencję została s. Halina Klara Radczak, oraz Zarządu Zgromadzenia w składzie: s. Katarzyna Victoria Kwiatkowska - wikaria generalna, s. Elżbieta Edyta Sztaba - radna generalna, s. Marzena Maria Wągrodzka - radna generalna, s. Jadwiga Daniela Chwałek - radna generalna.

Podsumowaniem obrad kapituły była Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza, który podczas homilii podkreślił konieczność radykalizmu w realizowaniu zakonnego powołania. – Osoba zakonna musi być w Kościele i świecie znakiem Bożej miłości. A ponieważ ta Boża miłość ma charakter absolutny i radykalny, co widzimy szczególnie w tajemnicy Bożego Miłosierdzia, powinnyście, drogie siostry, naśladować ją w waszych wzajemnych relacjach i podczas pełnionej posługi. Niech wszyscy zobaczą, że można prawdziwie kochać i na czym polega miłość – mówił biskup.

Zgromadzenie Córek św. Franciszka Serafickiego zostało założone przez bł. ks. Antoniego Rewerę i swoją działalność opiera na regule trzeciego zakonu św. Franciszka. Obecnie siostry katechizują dzieci i młodzież, pełnią funkcję organistek, kancelistek, zakrystianek, pracują na plebaniach, w szpitalach i domach rekolekcyjnych.

Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego   Msza św. na zakończenie kapituły
Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego
ks. Tomasz Lis /GN
Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego.   Wspólna modlitwa zakonna
Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego.
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma