Przez kilka dni tarnobrzeżanie oglądali programy artystyczne, słuchali interesujących prelekcji lub wspólnie bawili się i śpiewali przy ognisku.
W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbywały się bowiem XVIII Tarnobrzeskie Dni Społeczne. Rozpoczęło je „Ognisko Patriotyczne” zorganizowane w Święto Odzyskania Niepodległości przez Szkoły Katolickie im. bł. Jana Pawła II. W czasie imprezy wspólnemu śpiewaniu m.in. starych piosenek żołnierskich, powstałych w różnych okresach walk Polaków, oddawały się całe rodziny, od najmłodszego do najstarszego pokolenia.
Uczniowie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej, którzy świąteczny wieczór wykorzystali jako rozgrzewkę, wystąpili parę dni później w spektaklu „W tym wszystkim wstaje Polska”. Wiersze znanych poetów, w tym Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy przeplatały piosenki patriotyczne. Dzieci zabrały publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła salę parafialną przy kościele MBNP, w podróż obejmującą 146 lat – począwszy od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania przez nią niepodległości w listopadzie 1918. W programie przypomniane zostały również lokalne wydarzenia, jak choćby udział tarnobrzeżan i mieszkańców okolicznych miejscowości w powstaniu styczniowym. – Dowiedzieliśmy się o interesującej i tragicznej historii Juliusza Tarnowskiego i jego towarzyszy broni – mówił Gabriel, uczeń V klasy, który zapewniał, że jego ulubionym przedmiotem jest historia.
Oprócz występów artystycznych odbyły się również wykłady. Można było posłuchać m.in. ks. dr. Tomasza Cubera, który mówił o kwestii wychowania młodzieży w nauczaniu kardynała Stefana Wyszyńskiego. – Niezwykle zaskakujący jest fakt, że już w latach 60. i 70. ubiegłego wieku kard. Wyszyński potrafił dostrzec zagrożenia, problemy, z którymi borykamy się obecnie – zauważył ks. Cuber. – Jego spostrzeżenia, uwagi są jak najbardziej aktualne. W czasie swej posługi bardzo wiele miejsca poświęcił kwestii wychowania młodzieży. Jego zabiegi duszpasterskie były skierowane właśnie na młode pokolenie, uważał bowiem, że „to są ci, którzy idą w przyszłość i od których ta przyszłość zależy”. Dlatego takie będą rodziny, społeczeństwo, a także Kościół, jak wychowamy i uformujemy ludzi młodych. Podkreślał, że dzieci należy wychować dobrze i mądrze. Ks. Cuber przypomniał również, w kontekście narzekania na współczesną młodzież, że kardynał uważał, i mocno to akcentował, by nie mówić o niej, że jest zła, tylko, że jest inna. – Każde pokolenie różni się od poprzednich, jest zwyczajnie inne – mówił prelegent.
W organizację tegorocznych dni społecznych zaangażowały się oprócz Szkół Katolickich, stowarzyszenia i wspólnoty działające przy parafii MBNP.