Nowy numer 43/2020 Archiwum

Włącz się w pomoc dla Filipin

Diecezjalna Caritas organizuje pomoc na rzecz tych, którzy ucierpieli podczas tajfunu. W najbliższą niedzielę będą zbierane środki do puszek w naszych parafiach.

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do wyrażenia solidarności z poszkodowanymi na Filipinach. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia.

Caritas Polska, dzięki ofiarności wiernych nie pierwszy raz wspiera Filipińczyków. Dwa lata temu po przejściu tajfunu Mindanao, który zniszczył region Cagayan de Oro zorganizowano zbiórkę, dzięki której wielu filipińskim rodzinom zdołano odbudować zniszczone domy. Tym razem, już 11 listopada br. została przekazana kwota 50 tysięcy EURO na wodę pitną i doraźną pomoc żywnościową.

Gorąco zachęcamy, aby niedziela 17 listopada 2013 r. stała się dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Konkretne wsparcie postarajmy się wyrazić poprzez zbiórkę do puszek w naszych świątyniach.

Prosimy zarazem, o pilne przekazanie za pośrednictwem Kurii Diecezjalnych zebranych funduszy na konto Caritas Polska:

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Bank Millennium S.A.
Departament Bankowości Przedsiębiorstw
ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
SWIFT: BIGBPLPW
z dopiskiem „Filipiny”.

Działania Caritas Polska można także wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny na numer 72052 z hasłem: POMAGAM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama