Nowy numer 21/2018 Archiwum

Pamięci lokalnych bohaterów

Młodzież z miejscowej szkoły, kombatanci oraz lokalne władze oddały hołd bohaterom i uczciły rocznicę odzyskania niepodległości.

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą św. w miejscowej świątyni. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się: gminne władze samorządowe, kombatanci i strażacy z pocztem sztandarowym, grono pedagogiczne wraz z dziećmi i młodzieżą z chobrzańskiej szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum oraz mieszkańcy parafii. Po Eucharystii poczty sztandarowe oraz dzieci i młodzież udały się na parafialny cmentarz, aby złożyć kwiaty i modlić się na mogiłach tych, którzy walczyli i zginęli w obronie ojczyzny. Następnie w szkole zaprezentowano montaż słowno-muzyczny o treści patriotycznej. – Takie spotkania uczą młodych, czym są patriotyzm i ojczyzna, wartości, dla których przez wieki wielu Polaków oddało swoje życie. Dziś, gdy te wartości są deprecjonowane, potrzeba nie tylko słów, ale i działań, które uwrażliwią młodych na wspólne dobro i pielęgnowanie tych wartości w życiu – mówili uczestnicy spotkania.

Parafia Chobrzany   Niepodległościowe obchody
Parafia Chobrzany
ks. Tomasz Lis /GN
Parafia Chobrzany   Niepodległościowe obchody
Parafia Chobrzany
ks. Tomasz Lis /GN


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma