Nowy numer 28/2018 Archiwum

Seminaryjne obłóczyny

Podczas Mszy św. w kościele seminaryjnym alumni trzeciego roku otrzymali strój duchowny zaś alumnów piątego rocznika włączono do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Wraz z biskupem podczas wspólnej Eucharystii modlili się księża z zarządu seminaryjnego, kapłani z diecezji, siostry zakonne, rodziny alumnów oraz zaproszeni goście. Podczas homilii biskup zaznaczał, że ubranie szaty zewnętrznej powinno poprzedzić ,,ubranie” serca w cnoty i dobre cechy oraz usunięcie wad niegodnych kandydata do święceń. Po obrzędzie obłóczyn, alumni piątego roku studiów publicznie wyrazili swą chęć przyjęcia święceń i gotowość do służby Bogu jako kapłani.

Nowi kandydaci do świeceń diakonatu i prezbiteriatu: Kołodziejski Maciej, Słodkowski Grzegorz, Zieliński Damian. Alumni, którym poświęcono strój duchowny: Adrian Adamczyk, Krzysztof Dzierżak, Tomasz Kopacz, Damian Maciąg, Kamil Ożóg, Marcin Soja, Paweł Surowiec, Bartłomiej Wilk i Tomasz Zych.

  Nowo obłuczeniu klerycy
Ks. Tomasz Lis /GN
  Kondydaci do stanu kapłańskiego
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma