Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mieć serce bez granic

Statuetki wielkiego Misjonarza Afryki kard. Adama Kozłowieckiego otrzymali najbardziej zaangażowani w działania na rzecz misji i posługujący w krajach misyjnych.

Od kilku lat w miejscu urodzenia kard. A. Kozłowieckiego, gdzie powstało muzeum misyjne, organizowane są dni poświęcone długoletniemu misjonarzowi Afryki. Tegoroczne obchody rozpoczęła Msza św. w zabytkowym parku przy muzeum, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Uczestniczyli w niej licznie zaproszeni goście, przyjaciele Fundacji „Serce bez granic” i ci, którym bliska sercu jest sprawa misji. Przybyło również wielu parlamentarzystów i przedstawicieli władz na każdym szczeblu. Podczas homilii ks. Bogusław Sieroń, mówiąc o pracy misyjnej kard. Kozłowieckiego, nawiązywał do jego posługi względem ubogich i cierpiących zarówno fizycznie, jak również duchowo, czyli poszukujących prawdy, nadziei i miłości. Po zakończonej liturgii biskup wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał otwarcia odbudowanych alejek parkowych. Podczas spotkania bp Nitkiewicz podkreślił, że w dobie upadających i kontestowanych autorytetów wielkość kard. Kozłowieckiego jest jeszcze bardziej widoczna. – Ta wielkość wynika z podobieństwa do Chrystusa. Ksiądz kardynał miał doprawdy serce bez granic – dla wszystkich, w każdym miejscu i o każdej porze. Dlatego jest naszą dumą, a jednocześnie wyzwaniem, by żyć podobnie – mówił ordynariusz sandomierski. Po części artystycznej w wykonaniu zaproszonych artystów i uczniów wręczono statuetki „Serce bez granic”. Z rąk biskupa statuetkę otrzymał ks. Wacław Kuflewski, wieloletni misjonarz w Zambii, przyjaciel kard. Kozłowieckiego i odpowiedzialny z ramienia episkopatu za sprawy misyjne oraz formację misjonarzy. W tym roku kapituła nagrodą wyróżniła także abp. Telesfora Mpundu z Lusaki i siostrę dominikankę z sierocińca w Kasisi w Zambii. Dni kard. A. Kozłowieckiego podsumował panel naukowy podejmujący sprawy misji i ewangelizacji narodów.

Dni kard. A. Kozłowieckiego   Dni kard. A. Kozłowieckiego
Msza św. w parku przy muzeum misyjnym
ks. Tomasz Lis /GN
Dni kard. A. Kozłowieckiego   Dni kard. A. Kozłowieckiego
Otwarcie odtworzonych alei parkowych
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL